Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij

Półautomat spawalniczy MIG/MAG MMA TIG LIFT PULS PATON PSI 200 P - SZPULA 5kg PODAJNIK 2X2

 • Dodaj recenzję:
 • Kod produktu: PSI 200 P 4m
 • Producent: PATON
 • Dostępność: Pod zamówienie, kliknij i zapytaj o termin Pod zamówienie, kliknij i zapytaj o termin
 • szt.
 • Cena netto: 2 438,21 zł 2 999,00 zł

 

Dane techniczne:

Napięcie zasilania: 50/60 Hz, 230V
Wymagane nominalne natężenie prądu z sieci: 25 … 28A
Nominalne natężenie prądu spawania: 200A
Maksymalne natężenie prądu spawania: 270A
Cykl pracy: 70% przy 200A 100% przy 167A
Przedziały zmian napięcia zasilania: 160 – 260V
Przedziały regulacji prądu spawania: 10 – 200A
Przedziały regulacji napięcia spawalniczego: 12 – 28V
Średnica elektrody otulonej: 1,6 – 5,0mm
Średnica drutu rdzeniowego: 0,6 – 1,0mm
Metody spawania prądem pulsującym: MIG/MAG MMA TIG
Funkcja Gorący start "Hot-Start" w metodzie MMA: Regulacja
Funkcja Ciśnienie łuku "Arc-Force" w metodzie MMA: Regulacja
Anty-przywieranie "Anti-Stick" w metodzie MMA: Automatyczna
Układ obniżenia napięcia biegu jałowego: Włącz/Wyłącz
Napięcie prądu biegu jałowego: 12/70V
Napięcie prądu zajarzenia łuku: 110V
Nominalny pobór mocy: 5,5 - 6,1kVA
Maksymalny pobór mocy: 6,6 - 8,0kVA
Efektywność́ energetyczna: 90%
Chłodzenie: Wymuszone
Zakres temperatur roboczych: –25 … +45 ºС
Wymiary: 360 х 260 х 270mm
Waga: 10,6kg
Stopień ochrony: IP33

 

 

Cyfrowy półautomat inwertorowy PATON PSI-200Р PRO przeznaczony jest do ręcznego spawania łukowego metodą MMA, spawania łukowego metodą TIG oraz spawania półautomatycznego MIG/MAG w osłonie gazów i mieszanin ochronnych prądem stałym.

Zaletą zastosowania w tym urządzeniu całkowicie elektronicznego układu sterowania wyklucza wady, które są charakterystyczne w wielofunkcyjnych urządzeniach, stworzonych na podstawie analogowych systemów sterowania, które z definicji zawsze skierowane są na jakąś jedną określoną metodę, a wszystkie pozostałe metody jako dodatkowe posiadają wady sterowania.

W całkowicie elektronicznym systemie, układ sterowania posiada absolutnie wszystkie zasoby źródła, w granicach jego pełnej mocy i niezależnie od tego, jaka metoda jest zastosowana.

Urządzenie serii "Professional" jest przeznaczona do użycia przemysłowego, źródło można oddzielić od mechanizmu podającego drut spawalniczy z myślą o wygodzie użytkowania, jak i pod kątem bezpieczeństwa.

Dzięki możliwości dodatkowej regulacji, można wybrać najbardziej optymalne ustawienia prostownika inwertorowego w zależności od sytuacji. Faktycznie zabezpiecza ciągłe trwanie obciążenia z jego pełnym prądem nominalnym 250А, co wystarcza do pracy z jakimikolwiek elektrodami od Ф1,6 mm aż do topliwych Ф6 mm oraz spawania półautomatycznego drutem litym o średnicy od Ф0,6 mm do Ф1,2 mm. Źródło pierwotnie jest ustawione na optymalne wartości, dla większości przypadków wykorzystania jest to dość proste, jeśli nie wchodzimy w szczegóły ustawień, które już wymagają większych umiejętności od spawacza.

Cechą charakterystyczną półautomatów PATON™ serii "Professional” jest bardzo potężny, wysokiej jakości uszczelniony metaliczny podajnik drutu, a także istniejące złącze scalone KZ-2 typu "EURO", które stało się standardem na świecie, pozwalając użytkownikowi w przyszłości na zmianę palnika według własnego uznania.

W tym modelu produkcji PATON™ wbudowano moduł zabezpieczający przed zbyt niskim i zbyt wysokim napięciem. Dzięki zwiększeniu częstotliwości napięcia wejściowego, którym zasilany jest transformator jest on kilkukrotnie mniejszy, dlatego urządzenie ma kilka razy mniejszą masę i wymiary przy tych samych parametrach wyjściowych w porównaniu z innymi urządzeniami o podobnej charakterystyce.

“Gorący rozruch” (Hot-Start) – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, odpowiednim przełącznikiem obniżenia “Gorącego rozruchu” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

"Siła łuku elektrycznego” (Arc-Force) – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

"Anty-przywieranie” (Anti-Stick) – umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

Główne zalety PATON™:

Szerokie możliwości regulacji parametrów spawania:

- metoda "MMA"

- metoda "TIG"

- metoda "MIG/MAG"
Funkcja spawania prądem pulsującym, który jest dodatkowo programowalny – we wszystkich trybach spawania.

Pomimo ochrony przed skokami napięcia elektrycznego zainstalowany jest system stabilizacji pracy przy większych długoterminowych różnicach napięcia w jednofazowej sieci elektrycznej od 160 V do 260 V. Warto pamiętać, ,że w przypadku minimalnego napięcia 160 V można przeprowadzić spawanie elektrodą o średnicy nie większą niż Ф3 mm lub spawanie półautomatyczne drutem nie więcej Ф 0,8 mm.
Dostosowany do standardowej sieci elektroenergetycznej. Dzięki wysokiej sprawności źródło zapewnia dwa razy mniejsze zapotrzebowanie energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi źródłami
Adaptacyjna prędkość wentylatora, która zwiększa się na początku spawania, jeszcze bardziej wzrasta, kiedy spawarka jest nagrzana i zmniejsza się, kiedy jest chłodne, oszczędza to zużycie wentylatora oraz zmniejsza ilość kurzu w aparacie.

Wygoda pracy ze względu na długi czas obciążenia na nominalnym natężeniu prądu, co umożliwia spawanie praktycznie bez przerwy elektrodami Ф4 mm (dla PSI-200S) oraz Ф5 mm (dla PSI-250S). Na przykład АНО-4/21/36 przy prądzie 160 А i 200 А w temperaturze 25 °С.
Zwiększona niezawodność spawarki w warunkach produkcji o dużym zapyleniu oraz wysokiej wilgotności. Układ mikroelektroniczny został przeniesiony do oddzielnej komory chronionej solidną konstrukcją
Wszystkie elementy elektroniczne spawarki są impregnowane dwiema warstwami wysokiej jakości lakieru, która zapewnia niezawodność produktu podczas całego okresu eksploatacji.
Spawarka posiada elektroniczny system zabezpieczenia termicznego chroniący wszystkie elementy generujące ciepło jednostki spawalniczej przed przegrzaniem.
Udoskonalona stabilność jarzenia łuku elektrycznego.
Płynna regulacja parametrów spawania.
Niezawodność dzięki wykorzystaniu najnowszej zaawansowanej technologii IGBT.

 

Kompletny zestaw zawiera:

 • Urządzenie PATON PSI 200P z kablem zasilającym 3m – 1szt.
 • Mechanizm podajnika drutu (+ rolki 0,6-0,8 oraz 1,0-1,2) - 1 szt
 • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG ABICOR BINZEL typ MB25 3m – 1szt.
 • Kabel spawalniczy z zaciskiem masy 3m – 1szt.
 • Opakowanie kartonowe
 • Uchwyt do przenoszenia
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Zakład Wyposażenia Spawalniczego Instytutu Elektrycznego Spawalnictwa im. E.O. Patona gwarantuje poprawne działanie źródła zasilania pod warunkiem dotrzymania przez użytkownika warunków obsługi, przechowywania oraz transportu.

W ciągu podstawowego okresu gwarancji serwis zobowiązuje się do wykonania
następujących czynności na rzecz właściciela sprzętu marki PATON™:

 • Zdiagnozowanie oraz identyfikacja przyczyn usterek,
 • Zapewnienie koniecznych do napraw zespołów i elementów,
 • Wykonanie prac oraz wymiana uszkodzonych elementów i zespołów,
 • Sprawdzenie sprzętu naprawionego,
 • Odesłanie naprawionego urządzenia.

Okres gwarancyjny jest przedłużany o okres obsługi urządzenia w serwisie.

Producent udziela gwarancji na okres 60 miesięcy zarówno na zakup konsumencki, jak i związany z działalnością gospodarczą. Okres gwarancji rozpoczyna się od dnia sprzedaży urządzenia końcowemu użytkownikowi na podstawie dokumentu sprzedaży tj. paragon lub faktura VAT.

Obowiązkowym warunkiem jest wykonanie obsługi serwisowej w wymaganych terminach czasowych w autoryzowanym centrum serwisowym. Pierwotna obsługa techniczna powinna nastąpić po upływie 24 miesięcy od dnia sprzedaży, każda następna - co 12 miesięcy